Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – podkreśl urodę swoich oczu

Piękna i wyrazista oprawa oczu jest ważnym elementem urody i atrakcyjności, a gęste i długie rzęsy dodają uroku całej twarzy. Każde oko jest inne, traktujemy je więc indywidualnie i stosujemy do każdego specjalną oprawę. W zależności od potrzeby i życzenia Klientki doskonalimy wygląd oka poprzez dobór długości rzęs. Ilość i długość doklejonych rzęs decyduje o efekcie końcowym.                             

Salon Urody Monika oferuje przedłużanie i zagęszczanie naturalnych rzęs metodą 1:1 i 3D . Rzęsy jedwabne pozwalają na osiągnięcie pięknego, naturalnego wyglądu. Nadają wyrazistość oczom, optycznie je powiększają, zapewniają uwodzicielską moc pełnego blasku spojrzenia. Twoje nowe rzęsy będą długie, gęste i piękne!  Doskonale prezentują się przy specjalnych okazjach oraz na co dzień. W każdej chwili można je zdjąć nie uszkadzając swoich naturalnych rzęs. Należy wówczas udać się do gabinetu i nie próbować usuwać ich samemu.

 

Trwałość efektu zależy przede wszystkim od sposobu pielęgnacji po zabiegu. Niezbędne jest uzupełnienie rzęs po upływie 2-3 tygodni.

Metoda 1:1

polega na doklejaniu jednej rzęsy z włókna syntetycznego do jednej naturalnej rzęsy. Rzęsy dobierane są indywidualnie, mają różne długości, grubości i skręty. Przedłużanie pozwala to na różnorodną stylizację rzęs i wydobycie naturalnego piękna każdego oka. Przed zabiegiem przedłużania ustalany jest efekt jaki chcesz osiągnąć. Następnie rzęsy dolne są oddzielane od rzęs górnych za pomocą płatków. Przedłużanie rzęs wykonywane jest na oku zamkniętym w pozycji leżącej, zabieg jest bezbolesny i stwarza okazję do chwili relaksu. Pierwsza aplikacja trwa od 1,5 do 2h uzupełnianie po 2-3 tygodniach od 1 do 1,5 h.

 Metoda 2 – 3D

do naturalnej rzęsy doklejane są dwie i więcej rzęs sztucznych . Pozwala to uzyskać efekt zagęszczania rzęs. Ponieważ rzęsy stosowane w metodach objętościowych są delikatniejsze od tych do przedłużania metodą 1:1 ,można je stosować nawet do bardzo słabych naturalnych rzęs dzięki temu nie ma żadnych ograniczeń w stylizacji i przedłużyć można bardzo cienkie i krótkie rzęsy , jednocześnie  osiągając piękny efekt gęstych, naturalnych i długich rzęs bez ich obciążania

 

Po aplikacji przez 48 h zaleca się ostrożne kąpiele, mycie włosów a także nie używanie kosmetyków zawierających alkohol, glikol oraz produktów oleistych

Najczęściej zadawane pytania

 • utrzymaniem permanentnego podkręcenie nawet, gdy są wilgotne lub mokre (podkręcone, końcówki rzęs wyraźnie skierowane są ku górze, w stronę brwi, a nie prosto poziomo)
 • łatwością utrzymania odpowiedniej higieny, gdyż bez trudu zmywa się z nich tłuszcz, kurz, brud i resztki makijażu
 • idealną gładkością rzęs, nie kumulują zanieczyszczeń
 • wyprofilowane cieniutkie końcówki idealnie imitujące naturalne rzęsy

Na zabieg przedłużenia rzęs decydują się przede wszystkim osoby, które nie mają czasu co rano spędzać czasu nad nałożeniem maskary, i chcą pięknie wyglądać bez konieczności długotrwałego ręcznego pogrubiania i wydłużania rzęs tuszem. Także osoby, które mają naturalne bardzo krótkie rzęsy mogą pomyśleć o ich wydłużeniu. Specjalna technika wykonania pozwala na osiągnięcie pięknego, naturalnego wyglądu. Nikt nie zauważy, że nie są to Twoje naturalne rzęsy. Przedłużone rzęsy nadają oczom wyrazistość, optycznie je powiększają, zapewnią Ci uwodzicielskie spojrzenie.

Przed zabiegiem nie należy podkręcać rzęs ani używać tuszu. Wyjąć soczewki kontaktowe, a twarz dokładnie umyć i odtłuścić. Pozostałe czynności zostaną wykonane w salonie.

Aplikacja jest w pełni bezpieczna. Życie jednej rzęsy trwa około 2,5 miesiąca a na jej miejsce wyrasta nowa. Dlatego też rzęsy ludzkie odnawiają się na bieżąco. Ponadto najwyższej jakości rzęsy i kleje które zapewniają efekt bez jakichkolwiek konsekwencji. Aplikacja jest bezbolesna, nie wpływa na stan powiek i rzęs.

 • unikamy pocierania oczu, nie ciągniemy, nie wyrywamy,
 • nie stosujemy tłustych produktów w okolicy oczu,
 • stosujemy produkty na bazie wody,
 • rezygnujemy z wizyt w saunie,
 • nie malujemy przedłużanych rzęs nie ma potrzeby malowania ich
 • unikamy stosowania wodoodpornych kosmetyków(eyeliner),
 • nie stosujemy zalotki do rzęs,
 • rano i wieczorem delikatnie przeczesujemy rzęsy,
 • jeśli sztuczne rzęsy zabrudzą się można je delikatnie umyć płynem do higieny intymnej, który zawiera odpowiednie pH lub stosować specjalny szampon do pielęgnacji sztucznych rzęs,

Rzęsy można nosić długofalowo. Naturalne rzęsy rosną, wypadają i są zastępowane przez nowe, co 60 do 90 dni. Dla utrzymania najlepszego efektu rzęsy należy dopełniać, co 2 do 3 tygodni. Ze względów bezpieczeństwa usuwanie przedłużonych rzęs odbywa się tylko w salonie.

– Jeśli kiedykolwiek wystąpiła u nas alergia na klej, niestety, ale zawsze będzie ona powracać, dodatkowo nie istnieje żaden klej hipoalergiczny, ewentualnie o niższych oparach, ale składnik, który nas uczula dalej w nim jest: cyjano-akryl; alergia zazwyczaj wiąże się z opuchlizną, swędzeniem, pieczeniem i ropieniem oczu, ale są też sytuacje, w których może doprowadzić do naprawdę niebezpiecznych sytuacji np. opuchnięcia dróg oddechowych; musimy być świadome, że nie można lekceważyć alergii.

– Jeśli mamy jakiekolwiek problemy uniemożliwiające nam długotrwałe leżenie na wznak.

– Kiedy nie posiadamy rzęs lub ich minimalną ilość.

– Kiedy mamy trichotillomanię – czyli bezwiednie wyrywamy nasze rzęsy

Przeciwskazania

– po makijażu permanentnym brwi musimy odczekać min. 2 tygodnie, po kresce nad powieką 1 miesiąc

– urazy na twarzy uniemożliwiające stylistce oparcie rąk, co jest niezbędne do wykonania prawidłowej stylizacji,

– stany zapalne oczu i ich okolicy również nas wykluczają, ponieważ wykonywanie zabiegu stylizacji może dodatkowo podrażniać oczy, w konsekwencji prowadząc do zaognienia infekcji,

– infekcje organizmu, przeziębienie, grypa 

– opryszczka – może ona przenieść się niechcący podczas aplikacji na okolice oka, co wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, długotrwałym leczeniem i nawet ryzykiem utraty wzroku!

Przeciwskazania traktowane indywidualnie:

-Niedomykalność powieki – u wielu osób da się nad tym “zapanować”, poprzez tricki takie jak obciążenie powieki monetą, czy doklejeniem kilku rzęs do płatka, ale kiedy nic nie pomaga, niestety jesteśmy zmuszone zrezygnować z zabiegu, ponieważ opary kleju dostające się bezpośrednio na oko mogą prowadzić do dużych podrażnień rogówki.

– Klaustrofobia – może mieć różne nasilenie i u jednych nie będzie przeciwwskazaniem, ponieważ leżenie 2-2,5h z zamkniętymi oczami nie będzie powodowało stresu, ale są też osoby, u których taka sytuacja mogłaby wywołać duży atak paniki.

– ADHD – jeśli jesteśmy w stanie wyleżeć spokojnie całą aplikację i nie będzie to nas stresować, możemy przystąpić do zabiegu.

Zobacz naszą galerię