MOJE PIERWSZE KOLCZYKI…

SZYBKO | BEZBOLEŚNIE | BEZPIECZNIE

W naszym gabinecie wykonujemy bezpieczne, bezbolesne i szybkie przekłuwanie uszu dla dzieci, zapewniając maluchom pełen komfort.

Zabieg wykonujemy zawsze w obecności rodziców lub opiekuna, dzięki czemu najmłodsi czują się pewnie i bezpiecznie.

Nasze doświadczone i sympatyczne specjalistki zapewniają miłą atmosferę i szybko nawiązują z dziećmi przyjazny kontakt.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Pierwszym etapem zabiegu jest dezynfekcja skóry i narysowanie specjalnym markerem miejsc, w których mają być kolczyki. Następnie do pistoletu wkłada się sterylne kolczyki i wykonuje się przekłucie jednego ucha, a następnie drugiego. W chwili wykonania przekłucia czuć lekkie ukłucie, a po zabiegu przez kilka godzin odczuwalne jest ciepło i widoczne jest lekkie zaczerwienienie.

System Studex został zaprojektowany jako łatwy w użyciu, wykorzystujący jednorazowe wkłady do przekłuwania uszu, spełniający oczekiwania profesjonalistów przekłuwania uszu. System 75 oferuje profesjonalistom znacznie więcej zalet niż inne dostępne aparaty do przekłuwania uszu, m. in.:

 1. Kształt instrumentu idealnie przylega do dłoni, zapewniając pewny i zrównoważony uchwyt w czasie przekłuwania.
 2. Kolczyk i zapinka są zamontowane w plastikowym wkładzie, który następnie jest zapakowany w pojedyncze, przeźroczyste pudełko i sterylizowany. Wkład z kolczykiem jest instalowany w pistolecie i wyjmowany po wykonaniu przekłucia, bez dotykania wkłady lub kolczyka. Utrzymuje to sterylne warunki w otoczeniu przekłuwanego ucha, dla bezpieczeństwa zarówno klienta jak i wykonawcy przekłucia.
 3. Każdy kolczyk z zapinką jest pakowany w swoje własne, sterylne, przeźroczyste pudełko (blister)..
 4. Wkład z kolczykiem jest tak skonstruowany, aby automatycznie założyć zapinkę na kolczyk, pozostawiając optymalną odległość pomiędzy skórą a kolczykiem i zapinką, zarówno z przodu jak i z tyłu płatka ucha. Ta przestrzeń jest szczególnie ważna dla właściwego przemywania i gojenia ucha.
 5. Całkowicie nowy wygląd igły kolczyka zapewnia, że zapinka zostanie ustawiona właściwie, tak więc wykonawca przekłucia nie musi ręcznie poprawiać ustawienia zapinki we właściwej pozycji po wykonaniu przekłucia.

Czy zima to dobry okres na przekłuwanie uszu?

Okazuje się, że zimowa aura może wręcz sprzyjać zabiegowi w tym okresie. Niższa temperatura powietrza sprzyja szybszemu gojeniu w przeciwieństwie do upałów. Ryzyko infekcji w zimie jest nawet mniejsze niżeli latem, aczkolwiek przestrzeganie higieny oraz stosowna pielęgnacja przekłutych miejsc pozwoli uniknąć powikłań bez względu na porę roku.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • dzieci do 1 roku życia
 • zmiany chorobowe skóry
 • aktywne infekcje
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • zapalenie wątroby
 • hemofilia
 • zaburzenia sercowe

PIELĘGNACJA PO PRZEKŁUCIU USZU:

 1. pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni, nie wyjmuj ich
 2. po 6 tygodniach kolczyk może zostać wymieniony na inny
 3. używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału
 4. nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby
 5. nie dociskaj motylków (zapinek kolczyka) wzdłuż igły kolczyka zbyt blisko do ucha. Motylki powinny być umieszczone zawsze na końcu kolczyka, tak, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie wspomagać proces gojenia
 6. lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czystą wodą, a następnie oczyszczone
 7. w okresie gojenia się ranki (przez ok. 2 tygodnie) nie wolno pływać, korzystać z sauny i solarium, opalać przekłutych miejsc, a w czasie kąpieli należy pamiętać, by nie narażać okolic przekłucia na rozmoknięcie – najlepiej więc nie kąpać się w wannie, lecz pod prysznicem
 8. gdy ranka nie goi się ładnie, można zastosować cienką warstwę Tribioticu (nie dłużej niż 7 dni), nie należy go jednak stosować profilaktycznie
 9. niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. Powinno ono ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból, obrzęk, zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

Serdecznie zapraszamy

ZAPISZ SIĘ ONLINE NA PRZEKŁUWANIE USZU

Błyszczą, zdobią, nadają charakter