MAKIJAŻ PERMANENTNY

Na początku jeszcze raz się przedstawię, nazywam się Monika Urbaś – Kużdrzyn, jestem właścicielką „Salonu Urody Monika”. Z zawodem związana jestem 14 lat.

Od nastoletnich lat dużą wagę przywiązywałam do wyglądu, brwi były dla mnie istotnym elementem codziennego makijażu. Regularnie korzystałam z zabiegu henny i regulacji. Moje brwi stanowiły rusztowanie dla całej twarzy i sprawiały, że buzia nabierała blasku i świeżości. Moje zainteresowania i pasja nie budziły wątpliwości, że zostanę kosmetyczką. I w momencie, kiedy już tak się stało, zostałam dyplomowaną kosmetyczką, zaczęłam się coraz bardziej interesować makijażem na stałe, czyli makijażem permanentnym brwi. Myślałam nawet o profesjonalnym szkoleniu, ale nie byłam przekonana, że właśnie takie brwi chcę wykonywać. Miałam obawy, szczerze bałam się rysunku, że będzie krzywo, za mocno, nie chciałam nikogo skrzywdzić, czułam, że to nie jest jeszcze ten moment.

Makijaże sprzed tych 12 lat były bardzo mocne, wręcz teatralne, o jednolitej strukturze. Rysunek pozostawiał wiele do życzenia, a makijaż utrzymywał się przez długie lata albo na zawsze. W tamtym momencie wolałam zajmować się henną i regulacją brwi.

Czas mijał, nowe musiało wreszcie nadejść. Nastąpił przełom rozwój w sztuce. Trendy i techniki w makijażu zaczęły się zmieniać, wszystko szło w kierunku natury, subtelności i delikatności. W 2012 r. po zobaczeniu nowych metod na targach kosmetycznych zdecydowałam się na pierwsze dwudniowe szkolenie w firmie SZWEDO GRUP, z którego byłam zadowolona. Wtedy poczułam, że to jest to, co chcę robić. Na tym szkoleniu postanowiłam zmienić swoje brwi. Byłam bardzo zadowolona i zmotywowana do działania. Niedługo po szkoleniu ukazało się, że jestem w ciąży. Problemy zdrowotne sprawiły, że przez pewien czas nie brałam czynnego udziału w życiu „Salonu”.

Minęło kilka lat, moje permanentne brwi zbladły. Dobrze zrobiony makijaż permanentny właśnie taki jest, po pewnym czasie musi zblednąć lub nawet zniknąć. Wtedy trafiłam do Anety, która wykonała mi makijaż. Byłam szczęśliwa, przyjemnie było na nowo spojrzeć w lustro.

Podczas wykonywania henny, panie mówiły mi, że chcą mieć brwi takie, jak ja. Nawet nie zdawały sobie sprawy, że to nie henna, a makijaż permanentny. Niejednokrotnie zwracały klientki mi uwagę, że moje brwi są idealne delikatne, równe i wyglądają świeżo.

W 2018 roku ponownie spotkałam się z Anetą, tym razem w roli kursantki. Poznałam wtedy metodę puder efekt i brwi ombre. Stale doskonalę swój warsztat. Od tamtej pory wiele szkoleń za mną, odbyłam je u doświadczonych i cenionych w branży osób.  Pragnę wciąż rozwijać swoje umiejętności, udoskonalać swój warsztat. Najlepszą zapłatą za włożony trud i chęć bycia coraz lepszym jest Wasz uśmiech na twarzy po skończonym zabiegu! Dziękuję klientkom, które już mi zaufały i tym, które zaufają mi w przyszłości. Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług, dołożę wszelkich starań, aby Panie zadowolić.

Najczęściej zadawane pytania

 

Jest również wiele innych czynników, które wpływają na trwałość makijażu.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że trwałość makijażu permanentnego jest sprawą bardzo indywidualną. U jednej osoby utrzymuje się on dłużej, a u innej krócej. Każdy z nas ma inny organizm, inną skórę…

Skóra to żywy organizm i nigdy nie wiadomo jak zachowa się przy danym zabiegu i jaki ostatecznie będzie jego efekt. Np. u części osób makijaż permanentny brwi po ok. roku zaczyna jaśnieć, wtedy należy brwi odświeżyć.

Reszta czynników mających wpływ na trwałość makijażu to:

– wiek – u młodych osób makijaż utrzymuje się krócej, gdyż procesy złuszczania i odnawiania się skóry zachodzą szybciej. Kobiety w starszym wieku mogą cieszyć się nim znacznie dłużej;

– układ odpornościowy klientki;

– przyjmowanie leków;

– rodzaj cery – na tłustej skórze makijaż utrzymuje się dłużej niż na suchej;

– ekspozycja na promienie słoneczne – im więcej kąpieli słonecznych, tym szybciej makijaż jaśnieje;

– zabiegi złuszczające (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) – powodują złuszczanie naskórka i przez to jaśnienie makijażu;

– pielęgnacja makijażu w domu;

– kolor wybranego pigmentu – im jaśniejszy barwnik, tym szybciej zaniknie.

Zabieg jest bezpieczny wszystkie używane przez nas barwniki, igły i urządzenia do makijażu są dopuszczone do użytkowania na rynku polskim, jak również spełniają wszystkie najwyższe standardy higieniczne. Igły  i dysze są jednorazowe otwierane bezpośrednio przy klientce przed zabiegiem. Używam wszelkich możliwych jednorazowych rozwiązań, co zapewnia mi komfort pracy i bezpieczeństwo dla klienta.

Każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu, jest to kwestia indywidualna. Stosowane kremy i żele znieczulające skutecznie minimalizują odczuwanie dyskomfortu. Często spotykam się z opinią, że wyobrażenie przed zabiegiem było dużo gorsze niż rzeczywiste odczucia.

Zaraz po zabiegu makijaż jest dosyć intensywny, może pojawić się lekkie opuchnięcie szczególnie w przypadku pigmentacji ust, efekt ten ustępuje stosunkowo szybko. Intensywny kolor utrzymuje się przez kilka dni maksymalnie do tygodnia. Zabieg makijażu permanentnego nie wyklucza z codziennych zajęć.

Jedyna niedogodność po wykonanym makijażu to złuszczenie się naskórka na 3-4 dzień po zabiegu. Na przyspieszone gojenie ma wpływ odpowiednia pielęgnacja i natłuszczanie. Gojenie trwa średnio 4 –  10 dni. Po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 40% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Pigment w skórze migruje, jeżeli brwi wydają się za jasne – zachowaj spokój. Po wyłuszczeniu/wygojeniu  pigment się stabilizuje ok. 2- 4 tygodni, ale nie martw się, wróci .

Po około roku, w zależności od rodzaju skóry (u niektórych już po 12 miesiącach należy poprawić makijaż, a czasem pożądany efekt utrzymuje się do 16­18 miesięcy), należy zgłosić się na odświeżenie makijażu permanentnego. Po tym czasie bardzo dokładnie widać jak traci nasycenie, pigment blaknie, delikatnie odbarwia się bądź też miejscami pojawiają się jego ubytki. Jest to najlepszy moment na wykonanie odświeżenia tego makijażu. W praktyce oznacza to powtórzenie zabiegu w całości, mamy jednak możliwość dokonania pewnych korekt w stosunku do poprzedniego zabiegu. Na przykład w momencie, gdy Klientka stwierdziła, że jednak czułaby się lepiej w mocniejszych odcieniach makijażu bądź chciałaby delikatnie skorygować kształt makijażu. Na tym etapie możliwe jest wprowadzenie takich zmian.

W pierwszej kolejności, podczas konsultacji w salonie kosmetycznym, należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Infekcje, stany zapalne, ciąża, świeże blizny uniemożliwiają wykonanie makijażu permanentnego. Gdy ogólny stan zdrowia, nie stoi na drodze do poddania się zabiegowi. Co najmniej tydzień przed oddaniem się w ręce kosmetyczki, należy wstrzymać się z depilacją (w przypadku planowanej korekty brwi). Bardzo istotne jest także, aby w dniu zabiegu nie zażywać leków oraz substancji rozrzedzających krew (takich jak: aspiryna, ibuprofen, alkohol czy kawa).

Zobowiązania pozabiegowe :

1)              Obszar zabiegowy należy przecierać wilgotnym wacikiem, zmywając warstwę wydzielającego się osocza. Przez pierwsze 3 dni od zabiegu pielęgnujemy skórę na sucho, dopiero 4 dnia zaczynamy natłuszczać wazeliną lub innym preparatem łagodzącym (bephanten) chronimy szczególnie przed kontaktem z wodą,

2)              Miejsce poddane zabiegowi traktować ze szczególną ostrożnością, pigmentowaną okolicę utrzymywać suchą;

3)              Zachować wysoką higienę dłoni, istnieje bowiem duże ryzyko wtórnego zakażenia;

4)              Nie przemywać wodą, mydłem i środkami złuszczającymi lub z zawartością alkoholu miejsc poddanych pigmentacji przez minimum tydzień;

5)              Przez kilka pierwszych dni po zabiegu, nie wolno wykonywać makijażu, w pigmentowanej strefie;

6)              Pigmentowanej strefy nie należy drapać, trzeć, skubać bądź usuwać strupków;

7)              Nie poddawać się zabiegom mezoterapii i ostrzyknięciom  toksyną botulinową

do trzeciego tygodnia po zabiegu;

8)              Nie poddawać się zabiegom peelingu chemicznego i mechanicznego przez okres 3 tygodni od zabiegu;

9)              Bezpośrednio po zabiegu i przez okres gojenia obowiązuje:

zakaz uczęszczania na basen, saunę

zakaz korzystania z solarium czy opalania min 6 tygodni  po zabiegu. Po tym czasie należy stosować kremy z wysokim filtrem UV,

zakaz przedłużania czy też uzupełniania rzęs przez 2 tygodnie  po zabiegu

 

 

Trwa on ok. 2h i podzielony jest na kilka etapów

Metodą ombre/ cienia

Brew jaśniejsza u nasady,  a bardziej nasycona przy końcówce. Brwi metodą ombre to metoda pigmentacji  ciesząca się ogromnym powodzeniem. Pigmentacja jest subtelna i delikatna. Brwi nie są jednolite, dają efekt delikatnego rozproszenia koloru z jaśniejszą nasadą  do najciemniejszego koloru na końcach brwi. Dolna linia łuku brwiowego jest intensywniej zaznaczona. Metoda ta dedykowana jest paniom, które pragną mocniejszego, choć nadal naturalnego efektu.

Metodą powder effect

Pigmentacja metodą powder effect polega na stopniowym wprowadzeniu pigmentu pod skórę, dzięki czemu można skorygować ich kształt oraz ukryć niedoskonałości. Metoda powder effect  w odróżnieniu od metody ombre/cienia polega na rozproszeniu nie tylko nasad brwi, ale również delikatnym rozproszeniu pigmentu na łuku brwiowym ku górze.

Makijaż permanentny jest luksusem dla każdego, a w szczególności dla osób, które:                                                                                     

 • mają mało czasu na makijaż
 • rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście,
 • wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chciałyby wyglądać piękniej i bardziej świeżo,
 • noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu,
 • starszych, mających problemy z wykonaniem precyzyjnego makijażu,
 • są uczulone na kosmetyki kolorowe,
 • mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta,
 • które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody,
 • pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest oryginalną sztuką makijażu, stawiającą na pierwszym miejscu podkreślenie naturalnego piękna każdej kobiety. Pozwala wyeksponować delikatność i naturalność twarzy. Większość z nas chce dobrze wyglądać, lecz poranny makijaż poprawiany kilkakrotnie w ciągu dnia zabiera nam zbyt wiele cennego czasu. Dzięki niemu możemy precyzyjnie poprawić kształt brwi, stwarzając wrażenie ich optycznego zagęszczenia.

Chcesz, by Twoje oczy zawsze wyglądały świetnie, niezależnie od tego, czy właśnie wstałaś z łóżka, czy jesteś w basenie?

Jeśli tak, to makijaż permanentny jest właśnie dla Ciebie.

Doskonała linia brwi to rzadkość. Kobiety często narzekają, że ich brwi nierówne, za małe, za krótkie lub zbyt rzadkie. Samodzielna depilacja brwi, ciągłe farbowanie, rysowanie ich kształtu kredką czy konturówką to zabiegi krótkotrwałe i uciążliwe. Należysz do kobiet zmagających się ze swoimi brwiami? Boisz się, aby nie rozmazać ich rysunku w ciągu dnia? Straciłaś włoski w łuku brwiowym poprzez nieumiejętną depilację? Dzięki makijażowi permanentnemu brwi możesz odzyskać naturalny kształt brwi z pięknym łukiem brwiowym podkreślającym Twoje oczy i urodę.

 

Zabieg makijażu permanentnego krok po kroku

1.ŚWIADOMA ZGODA NA ZABIEG I ROZMOWA

Makijaż permanentny od wypełnienia i podpisania zgody na zabieg wykluczenia przeciwwskazań. Następnie opowiadam, na czym polega zabieg i odpowiadam na wszystkie nurtujące pytania.

2.RYSUNEK WSTĘPNY

To bardzo istotny moment!

Na podstawie geometrii brwi (wyznaczenie kilku bardzo ważnych punktów, które wynikają z indywidualnej budowy i kształtu twarzy, połączeniu tych punktów w odpowiedni sposób) uzyskujemy prawidłowy łuk i wstępny rysunek do wykonania makijażu.

3.WSPÓLNA ANALIZA

W dalszym etapie stworzony projekt brwi podlega naszej wspólnej analizie, słucham sugestii, rozmawiamy o tym, co jest korzystne, a co mniej – czyli szlifujemy nasz ostateczny odpowiedni kształtu pasujący do twarzy.

4.AKCEPTACJA PROJEKTU I PIGMENTACJA

Jeżeli nasz wspólnie stworzony kształtu brwi się nam podoba i akceptujemy go, dobieram jeszcze odpowiedni kolor i zabieram się do dalszej pracy. Do zabiegu używam jednorazowych igieł, które otwieram przy Was, zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach, bezpieczeństwo to priorytet.

5.TEORETYCZNIE BRWI SĄ JUŻ GOTOWE, ALE…..

Ostatnim krokiem jest dopigmentowanie na które spotykamy się, gdy brwi się zregenerują po pierwszym zabiegu  czyli po ok. 6-8 tygodniach– podczas tej wizyty wyrównamy niedoskonałości powstałe podczas wyłuszczenia, utrwalimy kolor.

MARZENIE SIĘ SPEŁNIA- GOTOWE!

Masz nowe piękne brwi – jest uśmiech i radość na Twojej twarzy te reakcje przyprawiają mnie o dreszcze, a moje serce rośnie.

 

 

PRZECIWSKAZANIA

 
 • przyjmowanie antybiotyków, sterydów, antydepresantów oraz leków przeciwzakrzepowych
 • reakcja alergiczna na barwniki stosowane do pigmentacji, na farby fryzjerskie;
 • alergia na lidocainę, preparat relaksujący, dający efekt znieczulenia
 • infekcje wirusowe(OPRYSZCZKA ), bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegu trądzik ropowiczy, stany ropne, alergiczne                                              lub grzybicze zmiany w okolicach podlegających zabiegowi, naczyniaki, liszaje,  brodawczaki
 • gorączka, aktywna infekcja ogólnoustrojowa
 • łuszczyca
 • zakażenia wirusem HIV, WZW
 • stosowanie Roacutanu lub innych pochodnych retinolu,          Izotecu
 • skłonność do powstawania bliznowców- keloidów
 • rany w miejscu zabiegowym zabiegowi ( przerwania ciągłości naskórka, poparzenia słoneczne)
 • ciąża, laktacja
 • nieleczona cukrzyca
 • epilepsia
 • choroby serca
 • choroby nerek
 • hemofilia
 • nowotwory
 • nadpobudliwości nerwowa, tiki nerwowe
 • choroby autoimmunologicznej (nie jest wiadomo, jak zachowa się pigment w skórze)  
 
     

Sprawdź moje certyfikaty

OPINIE KLIENTEK PO ZABIEGU

JOANNA

Fantastyczna miła osoba Pani Monika jestem zadowolona z jej cudowniej pracy jestem bardzo zadowolona z brwi. Naprawdę polecam

Joanna

Monika

Polecam ten salon widać że to co robi pani Monika to jej pasja .Jestem bardzo zadowolona jeszcze raz bardzo dziękuję

Monika

Aneta

Bardzo polecam, jestem mega zadowolona z efektu .Bardzo miło spędzony czas. Pozdrawiam Panią Monikę i dziękuję.

Aneta

Weronika

Serdecznie polecam ,przemiła osoba która wie co robi, profesjonalne podejście do klienta.🎖Makijaż piękny,dopasowany do typu urody,efekt naturalny. Bardzo dziękuję

Weronika

Monika

Bardzo polecam Panią Monikę przemiła i przesympatyczna Pani jestem zadowolona z Makijażu permanentnego w 100% dzięki tej pani śpię 20 min dłużej rano gdyż nie muszę malować swoich brwi. Dziękuje raz jeszcze i jak najbardziej polecam. Pozdrawiam

Monika

Magda

Miła i profesjonalna obsługa. Moje „nowe” brwi już teraz wyglądają rewelacyjnie a efekt będzie jeszcze lepszy😊 Widac że dla Pani Moniki to nie tylko praca a przedewszyskim wielka pasja. Polecam na 100%🌷

Magda

Monika

Bardzo polecam makijaż permanentny u Moniki, kiedyś brwi miałam wykonywane trzy razy!!! w Krakowie i w ogóle się nie trzymały… razem ze strupem znikały brwi…. Odkąd zrobiła mi Monika jestem szczęśliwa 🥰 bo w końcu mam piękne brwi 😍 które trzymają się bardzo dobrze❗️Kolor idealnie dobrany oraz kształt ❗️BARDZO❗️polecam 🔝Gwarancja bezpieczeństwa, trwałość i przepięknie dobrany kształt 😍Dziękuje

Monika

Natalia

Polecam,mialam robiony makijaż permanentny brwi. To byla najlepsza decyzja. Pieknie zrobiony ksztalt brwi i kolor a moje brwi to byla katastrofa: nie dosc ze malo włosków to jeszcze jedna inna brew,druga inna. Polecam i napewno znowu wrócę zeby odświeżyć kolor

Natalia

Kasia

Witam serdecznie miałam robione w salonie Monika makijaż Permanentny brwi i powiem szczerze byłam bardzo zaskoczona Mile ponieważ podeszła pani Monika do sprawy bardzo profesjonalnie i chociaż miałam obawy czy dobrze wyjdzie czy będzie Wszystko ok to podjęłam tą próbę zrobiłam makijaż i jestem bardzo zadowolona co prawda już minęło jakiś czas od tego momentu kiedy robiłam ten makijaż Permanentny ale w dalszym ciągu brwi mają się nawet dosyć dobrze jestem zadowolona

Kasia

Jesteśmy w samym centrum Zakopanego.

Zadzwoń lub napisz wiadomość.

Odpowiem na każde Twoje pytanie.

MOJA WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, DOŚWIADCZENIE SĄ DO TWOJEJ DYSPOZYCJI.

Moje prace