Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe są opcją idealną dla kobiet, które chcą każdego dnia cieszyć się nienagannym wyglądem swoich paznokci nie poświęcając dużo czasu na domowy manicure. Dobrze wykonany manicure żelowy daje efekt zdrowych i naturalnie wyglądających paznokci, którym cieszyć możemy się do kilku tygodni.

Wykorzystując nowoczesne materiały przedłużamy lub wzmacniamy płytkę paznokcia – to też świetne panaceum na kruche, słabe i łamliwe paznokcie albo gdy ogryzasz je z nerwów, to właśnie paznokcie żelowe potrafią sprawić, że dłonie będą wyglądały nieskazitelnie. W odróżnieniu od paznokci hybrydowych, które bazują na naturalnej płytce, manicure żelowy pozwala na całkowitą zmianę kształtu i długości paznokci.  Metoda utwardzania żelowego daje ponadto ogromne możliwości w zdobnictwie, kształtowaniu i kolorystyce paznokci.

Manicure żelowy to jedna z podstaw pracy profesjonalnej stylistki paznokci. Jest to obok manicure hybrydowego jedna z najpopularniejszych metod stylizacji. Żelowa stylizacja paznokci, zwana inaczej metodą światłoutwardzalną, wymaga użycia specjalnego żelu oraz lampy LED. To idealna propozycja dla klientek z krótkimi, łamliwymi paznokciami. Żel zagwarantuje im utrzymanie manicure w wymarzonym stanie nawet przez kilka tygodni. Po tym czasie (który jest zależny od szybkości wzrostu paznokcia ok.3-4 tygodnie) można je ponownie uzupełnić i klientka znów będzie się cieszyć ich pięknym wyglądem. Dzięki metodzie żelowej możemy również naszej klientce przedłużyć paznokcie do upragnionej długości. Materiał wykorzystywany do tej stylizacji jest hipoalergiczny i wysokiej jakości.

 

WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA DO PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI

Stylizację możemy wykonać tylko wtedy, gdy zarówno paznokcie jak i skóra dłoni Klientki są zdrowe.

Wskazania:

 • Krótkie połamane paznokcie.
 • Nieestetyczny wygląd dłoni.
 • Bielactwo paznokci.
 • Bruzdowanie paznokci.  

Przeciwwskazania:

 • Grzybica paznokci
 • Brodawki(często wirusy powodują powstawanie brodawek około paznokciowych,
  brodawki mogą wrastać pod płytkę, co z kolei prowadzi do zaburzeń wzrostu paznokcia).
 • Drożdżyca (stan zapalny powstaje w wale paznokciowym – jest on bardzo zaczerwieniony
  i z obrzękiem).
 • Łuszczyca paznokci.
 • Zespół zielonych paznokci (zakażenie bakteryjne).
 • Wszelkie stany zapalne i infekcyjne.

 

Jak wygląda zabieg stylizacji paznokci metodą żelową?

 1. Przygotowujemy paznokcie do stylizacji żelowej (opiłowujemy, odsuwamy skórki, delikatnie matujemy płytkę paznokcia).
 2. Nakładamy na paznokcie warstwy żelu przy pomocy pędzelka, które są utwardzane w lampie LED.
 3. Po stwardnieniu masy żelowej opiłowujemy paznokcie w celu nadania idealnego kształtu.
 4. Końcowym etapem jest nałożenie warstwy lakieru, paznokcie malujemy lakierem hybrydowym.

 

Jeśli nie chcemy już dłużej nosić i uzupełniać paznokci żelowych, nie należy czekać aż same odpadną, ponieważ mogą popękać i poważnie uszkodzić naturalną płytkę paznokciową. Usuwanie najlepiej zrobić w gabinecie. Spiłowuje się je pilnikami lub frezarką  ale bardzo delikatnie i umiejętnie, aby nie uszkodzić naturalnej płytki.